Nasza placówka

Prowadzimy projekty

W ramach projektu „Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu - zadbajmy o zdrowie psychiczne” odbył się kolejny warsztat antystresowy.

Pozwolił on uczestnikom na zgłębienie tego zagadnienia, określenie swojego typu osobowości – a przez to podatności na wypalenie. Uczestnicy mieli okazje wykonać szereg testów pomagających w uświadomieniu sobie swojej sytuacji zawodowej i stopnia wypalenia. Na koniec uczestnicy zapoznali się z pakietem sposobów przeciwdziałania i radzenia sobie z wypaleniem zawodowym.

Wykład poprowadziła psycholog mgr  Paula Mroczkowska.

Dzięki uprzejmości anonimowego darczyńcy, któremu bardzo dziękujemy za przekazane dary, podopieczne Fundacji Pomocna Mama (mamy i ich córki) mogły otrzymać upominki w postaci biżuterii. Upominki zostały wręczone 20 czerwca 2016.

Wspaniałych wakacji życzymy :)

W sobotę 4 czerwca uczestniczyliśmy w Dniu Mamy na Polnej organizowanym przez Fundację Świadoma Mama i Ginekologiczno-Położniczy Szpital kliniczny na ul.Polnej.

Nasi specjaliści opowiadali przyszłym i obecnym rodzicom o bardzo ważnych kwestiach dotyczących ciąży i macierzyństwa.

Trener RSA Biofeedback Lidia Bukowska opowiedziała o innowacyjnym treningu oddechowym RSA Biofeedback, który m.in. pomaga w przygotowaniu do porodu, redukuje stres, wspomaga odchudzanie, a także może być praktykowany przez dzieci powyżej 4 roku życia - wspomaga koncentrację, pomaga w nauce, uspokaja.

Nasz fizjoterapeuta dziecięcy Izabella Malara mówiła o psychoruchowym rozwoju niemowląt i dzieci starszych oraz o możliwych nieprawidłowościach w okresie wczesnodziecięcym. Rodzice zdobyli wiedzę m.in. o początkach siedzenia, raczkowania i chodzenia, dowiedzieli się, czego nie robić podczas pielęgnacji, a także zobaczyli, jak poprawnie przewijać swojego maluszka. :)

 

Więcej…

29 maja 2016 roku Fundacja Pomocna Mama  uczestniczyła w Festynie Zdrowotnym na Ostrowie Tumskim - było dużo świetnej zabawy! Odwiedzaliście nasze stanowisko bardzo licznie i to nas ogromnie cieszy (z naszych propozycji skorzystało 200 osób).

Byli z nami specjaliści - trener RSA Biofeedback i pedagog z Centrum Wspomagania i Terapii RodzinyPracownia Lu i doula i instruktor chustonoszenia Marianna Szymarek z Przy Tobie - chusty i nosidła - wypożyczalnia i szkolenia - bardzo dziękujemy za obecność!

Podczas festynu Fundacja Pomocna Mama zapraszała mieszkańców Poznania do udziału w projektach, dofinansowanych przez Miasto Poznań.

26 kwietnia 2016 roku Fundacja Pomocna Mama miała przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu Aktywne Mamy w Poznaniu! Byli tam z nami specjaliści Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny, którzy bezpłatnie udzielali konsultacji i porad oraz Pracownia Lu ze swoimi pierwszymi projektami ubrań dla dzieci i rodziców.

Bawiliśmy się świetnie! Spotkaliśmy wiele obecnych i przyszłych mam i tatusiów zainteresowanych zdrowiem swoich maluszków oraz oryginalnymi ubraniami.

Więcej…

Dzięki zaproszeniu od Babiląd do udziału w Babim Targu w Poznaniu Fundacja Pomocna Mama i Fundacja Wracamy otrzymały dary dla podopiecznych.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim wspaniałym darczyńcom.

W akcji ze strony obu Fundacji czynnie uczestniczyli przy odbiorze i dowiezieniu darow: Marek Hopa - Prezes Fundacji Wracamy, Lidia Bukowska - Prezes Fundacji Pomocna Mama, Dorota Giec - aktywna podopieczna oraz Beata Jackowiak - mediator sądowy Fundacji Pomocna Mama.