Nasza placówka

Prowadzimy projekty

DZIEŃ DZIECKA DLA DZIECI PODOPIECZNYCH FUNDACJI POMOCNA MAMA

27 MAJA 2013 roku na Ostrowie Tumskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw  Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Caritas .
Fundacja Pomocna Mama czynnie uczestniczyła w festynie, prowadząc przy swoim stoisku konkurs plastyczny z nagrodami.

Więcej…

NASI PODOPIECZNI ODPOCZYWAJĄ RODZINNIE

Dzięki uprzejmości Szanownych Właścicieli Villi pod Orzechem , rodzina Państwa Glinkowskich z dziećmi mogła miło spędzić czerwcowy weekend.

Ze względu na bardzo ciężką sytuację, nie tylko finansową, rodzinie bardzo potrzebny był wyjazd, który chociaż na chwilę pozwolił oderwać się od smutków dnia codziennego.

Więcej…

Od maja 2013 roku dzięki uprzejmości Właścicieli Siłowni Sukces podopieczni Fundacji Pomocna Mama mają możliwość uczestniczyć w Programie Aktywizacji Ruchowej pod okiem instruktora Jacka.

Więcej…

Zagadnienie seksualności stanowi wciąż temat tabu. Sytuacja wydaje się paradoksalna - żyjąc w kulturze, która niemal na każdym kroku epatuje seksem, oblewamy się rumieńcem wstydu przy wzmiance na temat.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy chodzi o dzieci. Nierzadko traktuje się je jako istoty seksualności pozbawione, a jakiekolwiek jej przejawy tłumi się, pomija milczeniem, niekiedy traktuje jak patologię. Często nie potrafimy odróżnić normy od tego, co poza nią wykracza.

Więcej…

Święta Wielkanocne to czas szczególny, czas rodzinny, ciepłej budzącej się do życia wiosny. To czas, kiedy odkrywamy niezwykłe tajemnice wiary chrześcijańskiej.

Z tej okazji Fundacja Pomocna Mama przygotowała dla swoich podopiecznych  paczki świąteczne, które zostały już wysłane  do Rodzin spoza Poznania. Świąteczne upominki zostaną też już niebawem wręczone Rodzinom z Poznania.

Więcej…

Rozgrzali poznańską publiczność i nagle zimą zrobiło się gorąco jak na Hawajach.

14 marca 2013 w poznańskiej Arenie koncertowali: Marco Brucheno,Alex ex.Bad Boys Blue oraz gwiazda polskiej sceny muzyki disco polo zespół Weekend.

Na ten wyjątkowy wieczór podopieczni i wolontariusze Fundacji Pomocna Mama zostali zaproszeni przez jednego organizatorów koncertu, a mianowicie firmę Broker Sound. To dzięki ich uprzejmości wszyscy mogli wejść do Areny wejściem dla Vipów, a po koncercie spotkać się z gwiazdą wieczoru, czyli zespołem Weekend.

Więcej…