Nasza placówka

Prowadzimy projekty

W dniu 31 lipca 2015 roku w Restauracji BOSS przy ul. Bosej 17 w Poznaniu odbyła się kolejna odsłona akcji „Ciuch &Help&Health”.

Organizatorem akcji była Fundacja Pomocna Mama.

Akcji partnerowała Restauracja Boss, która użyczyła swoje miejsce na potrzeby akcji, a Szefowa Pani Małgosia Czapulonis oraz Jej pracownicy stworzyli wspaniałą atmosferę i na każdym kroku byli pomocni podczas przygotowywania oraz samego przebiegu wydarzeniaW czasie trwania akcji można było wypróbować prawdziwej poznańskiej kuchni, degustując znakomitej pyrczanki. Poczęstunek dla dzieci i wolontariuszy przygotowała Akademia Umiejętności „Kulinarne Przygody”- jeden z partnerów wydarzenia. Ponadto na dzieci czekało dużo zabawy, min,. Przygotowanej przez Przedszkole Małpi Gaj oraz wolontariuszy Fundacji Pomocna Mama. Dzieci mogły wziąć  udział w konkursach, w których każde dziecko otrzymało drobne upominki, a wygrani otrzymali nieco więcej nagród.

Więcej…

Dnia 24  czerwca  w Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska odbył się już kolejny warsztat "Ja i moje uczucia" - w ramach projektu dofinansowanego przez:

Wielkopolski Urząd Wojewódzki "Radzę sobie ze stresem i przemocą".

Na początku porozmawiałyśmy o uczuciach przyjemnych - zastanawiałyśmy się, jakie wydarzenia z ostatnich dni i jakie bardziej odległe wspomnienia budzą w nas emocje takie jak radość, duma, szczęście, miłość, satysfakcja.

Więcej…

Fundacja Pomocna Mama we współpracy z Akademią Umiejętności "Kulinarne Przygody" oraz firmą UwolnijCiało zorganizowała w dniu 18 czerwca 2015 kolejną edycję akcji charytatywnej o nazwie " Ciuch &Help&Health".

Podczas akcji można było zasięgnąć porady mediatora sądowego, ponadto nauczyć się, jak dobrze wykonywać ćwiczenia oddechowe, zasięgnąć porady kinezjologa edukacyjnego (czyli jakie min. ćwiczenia wykonywać, żeby mieć lepszą koncentrację).

Gospodarze zadbali o poczęstunek, który był przygotowywany ze zdrowych produktów, na miejscu (bagietki, chlebek, przepyszne zupki). Goście, którzy nas zaszczycili - obok skorzystania z porad z zakresu promocji i profilaktyki zdrowia, mogli zakupić ubrania, buty, akcesoria i zabawki. Atmosfera była bardzo miła.

Udało się uzbierać 120 zł, całość dochodu przeznaczony zostanie na dofinansowanie zakupu pompy insulinowej dla Anety Szynol. Koszt takiej pompy to aż ok. 5-7 tys. zł.
Przy okazji akcji, rozdaliśmy też części podopiecznym (tym najmniejszym) zabawki, pochodzące ze zbiórki, zorganizowanej przez firmę BoomBook w Tarnobrzegu (akcja "Zabawki zbierają się do pomocy".

Więcej…

10 maja 2015 roku odbyła się Majówka Rodzinna na Górczynie przy kościele parafii pw. św.Krzyża.
Fundacja Pomocna Mama dzięki uprzejmości Organizatorów tj. Księdza Proboszcza oraz Rycerzy Kolumba , mogła wziąć również udział.
Przygotowaliśmy swoje stoisko, przy którym promowaliśmy działania naszej Fundacji i sprzedwalaśmy upominki.Całość dochodu tj. 130 zł, zostanie przeznaczona na cele charytatywne Fundacji Pomocna Mama.

Więcej…


16 maja 2015 roku w Akademii Umiejętności "Kulinarne Przygody" odbyła się akcja charytatywna  "Ciuch&Help&Health".

Podczas akcji można było zakupić za "grosze" odzież, obuwie i inne akcesoria dla dzieci i dla dorosłych i nabyć maskotkę. A przede wszystkim przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. zdrowego odżywiania się i gotowania. Dowiedzieć się, co kupować i na

Więcej…

 

Dnia 28 kwietnia w godz. 9.00-10.30 w Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska odbył się warsztat "Ja i moje uczucia" - w ramach projektu dofinansowanego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki "Radzę sobie ze stresem i przemocą".

Na początku porozmawiałyśmy o uczuciach przyjemnych - zastanawiałyśmy się, jakie wydarzenia z ostatnich dni i jakie bardziej odległe wspomnienia budzą w nas emocje takie jak radość, duma, szczęście, miłość, satysfakcja. Następnie zapoznałyśmy się z modelem kajzerki, obrazującym połączenia i wzajemny wpływ pomiędzy naszymi myślami, emocjami, zachowaniem i ciałem, a także z zasadami zdrowego myślenia. Każda uczestniczka wybrała do pracy jedną aktualną trudną sytuację ze swojego życia i wspólnie przekształcałyśmy negatywne myśli w bardziej zdrowe i konstruktywne. Dowiedziałyśmy się również, jak trenować i wprowadzać w życie zdrowe myślenie.

Warsztat prowadziła psycholog Karolina Kasprzak-Tomys.

Dziękujemy uczestniczkom i do zobaczenia na kolejnym warsztacie w maju :)