Nasza placówka

Prowadzimy projekty

3 grudnia na Stadionie INEA w Poznaniu odbyło się ostatnie spotkanie VII edycji projektu Świadoma Mama. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w praktycznych warsztatach dotyczących ciąży i wczesnego rodzicielstwa oraz posłuchać wystąpień specjalistów, m.in. mediatora sądowego Fundacji Pomocna Mama - Beaty Jackowiak, która opowiadała o sprawach prawnych związanych z życiem rodziny w społeczeństwie oraz wychowywaniem dzieci. Spotkanie prowadził ambasador projektu, zawodowo aktor, a prywatnie tata - Piotr Ligienza.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

Więcej…

Z radością dzielimy się tą piękną informacją - Fundacja Pomocna Mama otrzymała wyróżnienie w konkursie Poznański Wolontariusz Roku 2015. 3 grudnia odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień i nagród, na której Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak osobiście pogratulował sukcesu i uścisnął nam dłonie. To daje nam jeszcze większą motywację do dalszych działań. Dziękujemy Kapitule Konkursu oraz Pani Marii Łazarz, która nas zgłosiła do tegorocznej edycji Poznańskiego Wolontariusza Roku.

Więcej…

19 listopada Grupa Challenge na czele z Pawłem Skrzypczakiem przekazała naszym Podopiecznym paczki ze zdrowymi batonikami. Takie dary pomagają naszym Podopiecznym utrzymać dobrą kondycję i zdrowie. Serdecznie dziękujęmy!

Poniżej fotorelacja.

Więcej…

Już drugie warsztaty kulinarne "Sami gotujemy - nic nie marnujemy!", organizowane przez Fundację Pomocna Mama, a  dofinansowane przez Fundację Tesco Dzieciom, odbyły się w dniach 17,18 i 20 listopada 2015 roku. Dotyczyły takich zagadnień jak: przygotowanie listy zakupów w celu kupienia wszystkich niezbędnych składników, orientacja w sklepie i zakup zdrowych, pełnowartościowych produktów oraz przekąsek.

Dzieci podzielone na trzy grupy wiekowe przybyły do Tesco na Os. Kopernika w Poznaniu, by zrobić zakupy produktów niezbędnych do upieczenia i udekorowania pierniczków na nadchodzące Święta. Przy wejściu do sklepu dzieci dostały po 5 zł i zostały poinformowane, jakie produkty muszą kupić za otrzymaną kwotę. Zadanie zakupienia zdrowych przekąsek w wyznaczonej kwocie zostało wykonane najlepiej przez najmłodszą i średnią grupę.

Jednak dla wszystkich: i starszych, i młodszych były to, jak dotąd, najciekawsze zajęcia. Uczestnicy nie mogą doczekać się dalszych spotkań.

Więcej…

 

W dniach 4-10 października 2015 r. odbył się Międzynarodowy Tydzień Rodzicielstwa Bliskości pod hasłem "W bliskości ze światem". Była to kolejna edycja, którą zorganizowało Stowarzyszenie "Poznań w Chuście" we współpracy z Fundacją Pomocna Mama. Celem było wciągnięcie rodziców z Poznania do wspólnej zabawy i zaproszenie do uczestnictwa w licznych warsztatach i spotkaniach poświęconych rodzinie, bliskości, ale także zdrowiu i kobiecym pasjom.

Więcej…

Podczas wydarzeń pod hasłem "Poznań zrzuca kilogramy" odbyła się zbiórka publiczna do puszki.

Uzbierało się 335 zł. Z tych środków zakupimy: środki higieniczne (głównie pieluchy) oraz artykuły szkolne dla naszych podopiecznych. Z całego serca dziękujemy Darczyńcom oraz Portalowi Codzienny Poznań za możliwość, za zaproszenie nas, za przychylność.

Lidia Bukowska
prezes Zarządu Fundacji Pomocna Mama

Poniżej relacja z samego wydarzenia, napisana przez portal Codzienny Poznań.

Więcej…