Nasza placówka

Prowadzimy projekty

Zespół Fundacji Pomocna Mama to niemal rodzina, dlatego i my obchodziliśmy wspólnie wigilię Bożego Narodzenia. 22 grudnia spotkaliśmy się w siedzibie Fundacji przy ulicy Kraszewskiego, by podzielić się opłatkiem, podsumować ten intensywny rok oraz najeść się słodkości świątecznych w miłym gronie ;).

Na wigilii pojawili się nie tylko członkowie Zarządu i Rady oraz wolontariusze Fundacji, ale także aktywni Podopieczni, którzy również udzielają się wolontariacko w akcjach Fundacji i wspomagają nas w działaniach.

Kochani, niech przyszły rok 2016 będzie jeszcze bardziej przepełniony chęcią niesienia pomocy i wspólnej pracy. Dobrze, że jesteście!

Więcej…

21 grudnia odbyło się ostatnie w roku 2015 rozdawanie żywności z Banku Żywności. W tym dniu towarzyszyła nam już świąteczna atmosfera, tym bardziej, że Podopieczni Fundacji Pomocna Mama otrzymali dodatkowo słodkie upominki świąteczne zakupione dzięki środkom pozyskanym z cegiełek z wydarzenia Dzień Relaksu i Rozwoju z Alternatywą. Fundacja przekazała także słodycze uzyskane ze zbiórki w Akademii Edukacji Montessori "Małpi Gaj", serdecznie dziękujemy! W każdej świątecznej paczuszce znalazły się również ozdoby na choinkę.

Już drugi raz podczas wydawania żywności z Banku Żywności w salce katechetycznej przy Parafii pw. Św. Krzyża w Poznaniu pomagała nam Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. To dla nas bardzo cenna pomoc, bo ogromna ilość żywności wymaga niemałego wysiłku. Serdecznie dziękujemy!

O kolejnym wydawaniu żywności dowiedzą się Państwo w zakładce Bank Żywności.

Poniżej krótka relacja zdjęciowa.

 

Więcej…

W tym roku rock'n'rollowa pomoc była równie udana, jak w latach poprzednich. Jedenasta edycja Rock Help Fest, organizowania przez ZSO nr 4 w Poznaniu oraz Fundację Pomocna Mama, była tym razem dedykowana dwóm Podopiecznym Fundacji - braciom: Norbertowi i Mateuszowi. Chłopcy potrzebują kosztownej, wielogodzinnej rehabilitacji, a dzięki środkom uzyskanym z biletów na charytatywny koncert, rodzeństwo będzie mogło podjąć taką rehabilitację w Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny Fundacji Pomocna Mama. Zachęcamy do dodatkowej pomocy chłopcom, więcej w zakładce apele o pomoc.

Przygotowania przebiegały w dobrej atmosferze, zarówno uczniowie ZSO nr 4, którzy co roku bardzo prężnie i chętnie współorganizują koncert, jak i wolontariusze Fundacji Pomocna Mama zrobili wszystko, by koncert spełnił oczekiwania publiczności. I... był czad!

Na scenie zagrały 4 zespoły: Ciabatta, Smash, Thataz i SDC.Skrzydlaści. Poniższa relacja zdjęciowa najtrafniej opisuje atmosferę - była taka zabawa, że trudno było zrobić ostre zdjęcie... To dobrze świadczy :).

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Rock Help Fest znowu, już po raz jedenasty, przyniósł pomoc potrzebującym. Dziękujemy panu Pawłowi Marcyniukowi i pani Danucie Jankowiak z ZSO nr 4 w Poznaniu, firmie Biuro Ochrony Magielski Patrol oraz firmie nagłośnieniowej BrokerSound. Uprzejmie dziękujemy także Salonowi Fryzjersko-Kosmetycznemu Ramzes za podarowanie voucherów na usługi fryzjerskie. Jeden z nich trafił do pani Sylwii - mamy Norberta i Mateusza.

Do zobaczenia za rock!

 

Więcej…

W dniach 15,16 i 18 grudnia 2015 roku odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu "Sami gotujemy - nic nie marnujemy". Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami mogły samodzielnie przygotować pierniczki i inne świąteczne przysmaki.

Omówione zostały też samodzielne zakupy w TESCO z ubiegłego miesiąca. Zwycięzcą został Dawid: nie tylko kupił różne zdrowe przekąski, ale też wydał na nie dokładnie 4,99 zł, czyli najlepiej zmieścił się w wyznaczonej kwocie. W nagrodę otrzymał rękawicę kuchenną.

Przygotowanie pierniczków okazało się pomysłem trafionym, ponieważ wszyscy chętnie włączyli się w tworzenie własnych, niepowtarzalnych piernikowych postaci.

Były Mikołaje, gwiazdki, serduszka, choinki i wiele innych, ale największym wzięciem cieszył się Rudolf – renifer Św. Mikołaja. Ten był i w lukrze i w czekoladzie i na kolorowo i cały w orzeszkach…

Pod stopami chrupały kawałki orzechów, a posypka dosłownie fruwała. Cała kuchnia wyglądała jak z Krainy Św. Mikołaja, ale nikomu to nie przeszkadzało. Dzieci z zapartym tchem tworzyły swoje dzieła.

Więcej…

Pracownia Zdrowia Alternatywa zorganizowała Dzień Relaksu i Rozwoju z Alternatywą, który był nie tylko możliwością poznania alternatywnych metod odprężenia i sposobów na zdrowie, ale także wspomógł działania Fundacji Pomocna Mama. 12 grudnia można było wziąć udział w zajęciach: jogi, Cantienici, medytacji aktywnej, Chi Kung medycznego, a także w pokazach Tai Chi z wachlarzem oraz masażu hawajskiego. Dodatkowo można było poddać się zabiegom refleksoterapeutycznym twarzy oraz stóp.

Cegiełka umożliwiająca wzięcie udziału w zajęciach i zabiegach wynosiła 5 zł, a całkowity dochód z cegiełek został przeznaczony Fundacji Pomocna Mama.  Z uzyskanych środków zostały zakupione słodkie upominki świąteczne dla Podopiecznych Fundacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu oraz organizatorom - Krzysztofowi Wadelskiemu oraz Wioletcie Łęczyckiej z Pracowni Zdrowia Alternatywa i Uwolnij Ciało.

Poniżej relacja zdjęciowa z wydarzenia.

Więcej…

Tegoroczne poznańskie Mikołajki były wyjątkowe, bo przebiegły w atmosferze niesienia pomocy. To za sprawą wydarzenia zorganizowanego przez Fundację Patria - Rodzinnej Niedzieli z Mikołajem. 6 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich w hali nr 2 przez cały dzień odwiedzający mogli korzystać z najróżniejszych atrakcji. Wystawcy oferowali przepyszne ciasta, akcesoria świąteczne i inne przedmioty, świetnie nadające się na mikołajkowe prezenty. Oprócz kiermaszu, dzieci, przy specjalnie przygotowanych stanowiskach, mogły własnoręcznie stworzyć ozdoby świąteczne i zabrać je do domu.

Przy stoiskach informacyjnych można było znaleźć Fundację Pomocna Mama. Razem ze specjalistami naszego Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny oferowaliśmy próbkę usług, z których można skorzystać w Centrum i dzięki temu pomóc naszym podopiecznym (dochód jest przeznaczany na cele Fundacji).

Atmosfera była świetna! Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

Więcej…