Nasza placówka

Prowadzimy projekty

Alergia to problem dotykający coraz większą liczbę osób. Zachorowalność wzrasta w dużym tempie i osiąga rozmiary nie notowane dotąd w historii. Na początku XX wieku schorzeniami alergicznymi był dotknięty zaledwie 1% populacji. Obecnie, według raportu ekspertów, skierowanego do Parlamentu Europejskiego (tzw. Biała Księga Alergii), szacuje się, że co 4 dorosły obywatel Europy oraz co 3 dziecko mają cechy alergii . A jak wygląda sytuacja w naszym kraju?

Więcej…

Fun & Help, czyli jak się dobrze bawić i jednocześnie pomagać.

Od roku w Poznaniu organizowane są równoległe dwa cykle spotkań: Book-Change i Ciuch-Change, oba odpowiadające pewnemu zapotrzebowaniu, które Molka, Lewka i Basia zauważyły wokół siebie. Organizowane przez nich spotkania, których ideą jest barterowa wymiana - odpowiednio - książek i wszelkich kobiecych elementów garderoby, spotkały się z bardzo entuzjastycznym odbiorem uczestników i uczestniczek.

Więcej…

Narodziny córki DOULI - CECYLII


W piątek 13 stycznia spędziliśmy dzień bardzo aktywnie. Wybraliśmy się między innymi z dzieciakami na niedawno otwarty basen. Popołudniu zdecydowałam się wypić miksturę zaleconą przez naszą Położną, która miała pobudzić szyjkę i rozpocząć poród. Z uwagi na jej niepowtarzalny smak przez 2 godziny walczyłam by nie opuściła mojego żołądka górą ;). Udało się. Do wieczora jednak oczekiwanych przeze mnie efektów nie było. Nawet bardzo mnie to nie zmartwiło, bo byłam dość senna. Wzięłam szybką kąpiel i spokojnie poszłam spać koło 22. Po jakimś czasie zwyczajowo obudziłam się i podreptałam do toalety. Wracając, zerknęłam na zegar - punkt dwunasta. W momencie kiedy kładłam się z powrotem do łóżka, poczułam pierwszy lekki skurcz. Zignorowałam go. Otuliłam się kołdrą z zamiarem szybkiego zaśnięcia. Okazało się, że nic z tego. Zaraz po pierwszym przyszedł następny skurcz i następny, i kolejne. Powoli nasilały się, ale nie były zbyt uciążliwe.

Więcej…

Niedawno zostałam poproszona o skreślenie kilku słów na temat książki "12 kropel życia", której jestem współautorką. Postanowiłam, że opowiem, dlaczego zdecydowałam się przystąpić do jej przygotowania, o tym jak publikacja powstawała i jakie wydarzenia jej towarzyszyły. "12 kropel życia" to zarazem XII rozdziałów poświęconych autentycznym wypowiedziom niewidomej od urodzenia Katarzyny Nowak z Wrocławia. Prócz mnie rozmowy-wywiady z Katarzyną prowadził Roman Kawecki. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa SORUS w październiku 2011 roku.

Więcej…

Chciałbym marzyć, Chciałbym marzyć, mieć nadzieje, Że się w życiu coś podzieje... Dobrego  Chciałbym parę przygód przeżyć Coś dokonać, w sens uwierzyć  Życia mego Na perkusji chciałbym walić jak chłopaki Ale... Urodziłem się nie taki Ciałem moim rządzi mukowiscydoza  Nazbyt szybko wciąga mnie do śmierci łoża  A ja nie chcę, nie teraz jeszcze

Więcej…

Zmiana bez bólu? Cz.I To, co cenne rodzi się w bólu; to znana prawda, występująca w niezliczonych odmianach. Anglicy mawiają "no pain, no gain", w Polsce usłyszymy "bez pracy nie ma kołaczy". Jeśli chcesz dobrze wyglądać, mieć pieniądze czy szacunek - musisz na to ciężko zapracować! Skoro wysiłek musi boleć, może się pojawić pokusa, żeby z niego po prostu zrezygnować. Wówczas jednak natychmiast przypomni się inne, bardziej nowoczesne przysłowie: "Kto stoi w miejscu, ten się cofa!"

Więcej…

Wiele wskazuje na to, że jeden z najważniejszych dylematów nowoczesnego człowieka: "mieć czy być?" coraz częściej (wreszcie!) jest rozstrzygany na korzyść czasownika "być". Wciąż oczywiście dają się słyszeć narzekania na konsumpcjonizm, na spłycenie życia itd. - ale od jakiegoś czasu owe utyskiwania (dawniej elitarne) znajdują zdecydowanie szerszy rezonans.

Więcej…