Oliwier Pawłowski od narodzin cierpi na rzadką chorobę genetyczną, jaką jest Dystrofia Mięśniowa Duchene’a. To właśnie przez to straszliwe schorzenie Oliwier nigdy nie będzie swobodnie grał w piłkę, nawet przestał o tym marzyć… Teraz marzy o wyjątkowym prezencie urodzinowym – odśpiewaniu „sto lat” przez piłkarzy drużyny Lech Poznań, którym radośnie i wiernie kibicuje. Ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy chłopiec wygra z chorobą, a ta nie doprowadzi do najgorszego – przedwczesnej śmierci…

Dystrofia Mięśniowa Duchene’a dzień po dniu doprowadza do postępującego zaniku mięśni, a tym samym odbiera chłopcu samodzielną sprawność fizyczną. To najcięższa dystrofia, która dotyka tylko chłopców. Jest chorobą postępującą, a nawet śmiertelną. Jedyne co pozostaje Oliwierowi, to walka o to, aby jak najdłużej był sprawny i mógł cieszyć się pięknem przeżytych chwil.

Dystrofia najpierw niszczy mięśnie szkieletu, doprowadzając do niemożności poruszania się, potem mięśnie serca, a na końcu oddechowe. Raz na 3500 urodzeń przychodzi na świat chłopiec, w którego ciele mieszka potwór choroby. Statystyka nie oszczędziła rodziny Oliwiera, gdyż  wujek chłopca zmarł, mając zaledwie 14 lat, a teraz koszmar przeżywa sam chłopiec.

 

 

Historia Oliwiera zaczęła się już w okresie prenatalnym, gdy w 6 miesiącu ciąży mama dowiedziała się, że jest nosicielką dziecka, w którego małym ciałku rozwija się potwór… Diagnoza była ciosem w samo serce. Jedynym sposobem na to, by pomóc Oliwierkowi jest długotrwała i czasem bolesna  rehabilitacja. Ponadto  w leczeniu stosuje się sterydoterapię, suplementację i dietę bogatobiałkową. Choroby nie da się pokonać, a jedynie opóźnić.


Choroba to zawsze szok i rozpacz, a także ciężka praca i trudności w życiu codziennym, którym trzeba sprostać... Tylko właściwa i cykliczna rehabilitacja oraz leczenie wspomagające są jedynymi, na chwilę obecną, sposobami walki z dystrofią.

Roczny koszt rehabilitacji oraz działań wspierających dla  Oliwiera to 17.044 zł.

Środki finansowe na rehabilitację można wpłacać dobrowolnie na konto Fundacji Pomocna Mama:

Fundacja Pomocna Mama

ul. Brzask 23b/10, 60-369 Poznań

BZ WBK 46 1090 1346 0000 0001 1867 7033

Z dopiskiem „na rehabilitację Oliwiera”

Niebawem na portalu siepomaga ruszy zbiórka, tamże też można wpłacać  darowizny.

Za okazany gest w imieniu swoim i Rodziny bardzo dziękujemy.