Nasza placówka

Prowadzimy projekty

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wśród pomagających są z nami  młode, energiczne osoby! Tym razem w działalność Fundacji zaangażowali się uczniowie gimnazjum ZSO nr 4 w Poznaniu. Wzięli udział w wyzwaniu „Zwalcz nudę. Zostać członkiem drużyny Avengers” i zdecydowali się pomóc zebrać zużyte płyty CD i DVD, by zysk ze skupu przeznaczyć na zakup mat rehabilitacyjnych podopiecznych Fundacji Pomocna Mama. Bardzo dziękujemy! Poniżej zachęcamy do przeczytania relacji uczniów ZSO nr 4 z przebiegu zbiórki.

 

 

 

„Zbiórka zużytych płyt CD i DVD była pomysłem naszej wychowawczyni p. Ewy Rajek.  Pani przedstawiła nam go na jednej z lekcji wychowawczych. Następne wspólnie zaplanowaliśmy przebieg zbiórki.

Pani Rajek umieściła ogłoszenie o zbiórce na dzienniku elektronicznym Librus. Jest to najszybszy  sposób na przekazanie informacji  wszystkim uczniom  oraz ich rodzicom.  Pani Rajek zachęcała również do udziału w akcji poprzez rozmowy z wychowawcami klas, którzy następnie mobilizowali swoich uczniów.  Niestety nie wszystkie klasy odpowiedziały na apel. Jednak część  wsparła akcję, przynosząc do naszej sali zebrane płyty.

Po pojawieniu się ogłoszenia w dzienniku elektronicznym postanowiliśmy przygotować miejsce na zbiórkę. W tym celu poszliśmy do pobliskiej Biedronki po puste kartony, które następnie postawiliśmy w widocznym miejscu w sali.

Aby mieć pewność, że ogłoszenie o zbiórce dotrze do jak najszerszego kręgu uczniów, wykonaliśmy plakaty informujące o akcji i rozwiesiliśmy je na tablicach w kilku miejscach  w szkole. Dodatkowo   przekazywaliśmy  komunikat chodząc od klasy do klasy.

Moi koledzy i koleżanki z klasy angażowali rodziny do zbierania płyt. Pani Rajek apelowała do rodziców podczas zebrania klasowego.  Z dnia na dzień kartony zapełniały się płytami. Ostatecznie zebraliśmy dwa kartony płyt.

Płyty zostały dostarczone w dniu 21.06.2016 i odebrane przez przedstawicieli Fundacji Pomocna Mama. Zostaną przekazane do miejscu skupu w sierpniu 2016.  Fundacja Pomocna Mama planuje z uzbieranych pieniędzy zakupić maty umożliwiające zajęcia Original Play, które wspomagają rehabilitację podopiecznych. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tak prosty i fajny sposób!

Bogna Mazur

Julia Kukuć

Daria Kamińska

Dagmara Kamińska