Nasza placówka

Prowadzimy projekty

Mateusz to bystry, ciekawy świata, choć z powodu choroby zamknięty w sobie ośmioletni chłopiec. Nie marzy o nowych zabawkach i drogich gadżetach – marzy o powrocie do zdrowia.

Mateusz urodził się 08.05.2007 roku. Był zdrowym, energicznym, prawidłowo rozwijającym się maluchem – w wieku 5 miesięcy siadał, a gdy skończył 9 miesięcy, umiał już chodzić. Niestety, około 2 roku życia Mateusz zamknął się w sobie i przestał mówić. Zrozpaczeni rodzice stopniowo tracili kontakt z ukochanym, dotychczas tak towarzyskim i radosnym synkiem. Trzy lata spędzili na beznadziejnej „wędrówce” po specjalistach, zanim postawiono diagnozę: autyzm.

Od momentu zdiagnozowania rodzice podwoili wysiłki w walce o zdrowie Mateusza. Chłopiec dostał się do specjalnej grupy w przedszkolu i rozpoczął trwającą po dziś dzień rehabilitację. Terapia rozpoczęta 3 lata temu nie jest już jednak wystarczająca: Mateusz potrzebuje obecnie rehabilitacji składającej się z terapii ręki, masażu stymulującego oraz treningów RSA.

Większość czasu ośmioletni chłopiec spędza na wizytach u lekarzy – neurologa, ortopedy, pulmonologa... Czas odmierza przyjmowanymi codziennie lekami, które pomagają mu normalnie funkcjonować. Mateusz chciałby znaleźć się pod opieką logopedy, który dzięki treningom RSA Biofeedback pomógłby w leczeniu wad wzroku chłopca. Jest to priorytet dla jego rodziców, którym jednak nie starcza pieniędzy, aby taką formę leczenia synkowi zapewnić.

 

Ogromną szansą dla Mateusza mogłaby być delfinoterapia. Niestety, koszt takiej terapii znacznie przekracza możliwości rodziców, którzy wszystkie fundusze przeznaczają na doraźną opiekę i leczenie chłopca oraz jego młodszego, chorego brata Norberta. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że terapia na chwilę obecną możliwa jest jedynie w Turcji.

Rodzice robią wszystko, co w ich mocy, aby zwiększyć szansę Mateusza na wyzdrowienie, ale zdają sobie sprawę, że sami nie dadzą rady sfinansować kosztownych terapii. Proszą więc o pomoc wszystkich, którym los ośmioletniego Mateusza nie jest obojętny. Dzięki waszemu wsparciu Mateusz dostanie szansę na lepsze życie!

Koszt rehabilitacji kompleksowej (z maksymalnym ryczałtem) 2 x w tygodniu po ok. 2 godz. to 200 zł.

Mateusz mógłby się poddać: terapii ręki, rehabilitacji stóp, masażu stymulującego
i treningom RSA Biofeedback.

SYMULACJA KOSZTÓW:

kompleksowa rehabilitacja - miesięcznie 800 zł, w roku 9.600 zł

spotkania z logopedą – min. 2 x w tyg. = 3.840 zł na pół roku

 

Aby pomóc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację Mateusza można wpłacać dobrowolne datki na konto:

FUNDACJA POMOCNA MAMA

ul. Brzask 23B/10

60-369 Poznań

Konto bankowe:

BZ WBK 46 1090 1346 0000 0001 1867 7033

W tytule przelewu prosimy wpisać "Dla Mateusza"


I w Tobie drzemie Pomocna Mama! Dziękujemy za każdą pomoc!