Nasza placówka

Prowadzimy projekty

Fun & Help, czyli jak się dobrze bawić i jednocześnie pomagać.

Od roku w Poznaniu organizowane są równoległe dwa cykle spotkań: Book-Change i Ciuch-Change, oba odpowiadające pewnemu zapotrzebowaniu, które Molka, Lewka i Basia zauważyły wokół siebie. Organizowane przez nich spotkania, których ideą jest barterowa wymiana - odpowiednio - książek i wszelkich kobiecych elementów garderoby, spotkały się z bardzo entuzjastycznym odbiorem uczestników i uczestniczek.

Ciuch-Change był pierwszy, zrodzony z naturalnej potrzeby każdej kobiety. Odświeżenie całej garderoby bywa kosztowne i czasochłonne, tymczasem kwartalne spotkania nazywane w skrócie "CC" rozwiązują obie te niedogodności za jednym zamachem. Wymiana jest bowiem zawsze darmowa, transakcje pieniężne są wskazane w regulaminie jako niedopuszczalne - i całe szczęście. Oznacza to bowiem, że każda uczestniczka wychodzi z walizką nowych ciuchów całkiem za darmo. Oprócz tego, porady kosmetyczne, pokazy makijażu, konkursy z nagrodami - to tylko część atrakcji. Ale najważniejsze jest to, co następuje później. Rzeczy, które pozostają po całej wymianie zostają przekazane na cel charytatywny. Fundacja Wsparcia Rodziny Adams współpracująca z organizatorkami przekazuje wszystko osobom najbardziej potrzebującym. Ostatnio dziewczyny uzbierały 5 walizek datków! Dlatego też wszystkie uczestniczki -bez sentymentów - pozbywają się nieużywanej części szafy.

Uczestniczki na najbliższyCiuch-Change (3 listopada, 18:00, Bogota Club, CK Zamek, wejście od Kościuszki) zostały poproszone o przyniesienie również rzeczy dla dzieci na potrzeby Pomocnej Mamy.

Book-Change stworzony został jako bliźniacza akcja skrojona dla miłośników dobrej książki. Przynosimy książki, których nie musimy koniecznie trzymać na półce, ale które nie są ani przestarzałe, ani zniszczone. Organizatorki obawiały się, że uczestnicy będą przynosić tylko stare książki, nikomu niepotrzebne, takie jak "Przewodnik oznaczeń biologicznych" z 1970 roku lub "Jak pozbyć się stonki ziemniaczanej", ale na szczęście wszyscy stanęli na wysokości zadania i pojawiało się sporo nowości wydawniczych i bestsellerów. Również i w tym przypadku książki, które zostają po zakończonej wymianie przekazywane są na Epidemię Czytelniczą organizowaną przez portal lubimyczytac.pl, więc na pewno się nie zmarnują. Po co kupować, skoro można się wymienić - to podstawowa idea obu akcji.

 

Jeśli interesują Was szczegóły, zajrzyjcie przede wszystkim na fan page jednej i drugiej akcji:
Marta Molińska
www.facebook.com/CiuchChange
www.facebook.com/BoookChange